Informace
Spuštění WebApp
WebApp byl spuštěn jako ukázkový web drobných aplikací psaných v PHP a s využitím MySL databáze
Informace o novinkách
Na tomto místě naleznete informace o novinkách na tomto ukázkovém webu.

Ukázky jednoduchých webových aplikací

Lupa

Na této stránce budou odkazy na ukázky jednoduchých vebových aplikací. Ukázkou takové jednoduché aplikace jsou samotné tyto stránky, které jsou rovněž vytvořeny s pomocí PHP skriptů a MySQL databáze

PHP technologie především výrazně zjednodušuje tvorbu těchto stránek. Nejedná se o klasický CMS (Content Managenet System), ale vlastně jen o několik šablon, které zajišťují vykreslování stránek a uživatelského menu. Jednotlivé stránky a jejich obsah tak lze jednoduše a rychle přidávat a editovat. Grafické rozvržení stránek se upravuje editací centrální šablony jednotně pro celý web a editací CSS šablony se pak nastavuje a upravuje grafický a barevný design stránek.

Další aplikací scriptu je počítadlo návštěv. Každý přístup na tyto stránky je uložen do MySQL databáze a počet přístupů je pak zobrazován na pravé straně záhlaví stránky.

Vzhledem k tomu, že na rozdíl od klasických CMS systémů nemá tato aplikace administrátorské rozhraní a editace obsahu je prováděna přímou editací HTML kódu správcem webu, je tato aplikace určena především pro statické stránky, kde se nepředpokládá častá aktualizace, obvykle ne častěji, než jednou měsíčně.

Přesto se určitě najde spousta oblastí, kde takováto jednouduchá prezentace postačí, přičemž ji lze vytvořit za jeden nebo několik málo dní a v nejjednodušší variantě ji lze pořídit za cenu jen mírně převyšující 1000 kč. Box

Další ukázky